Drogi Czytelniku!

Twoja przeglądarka korzysta z rozszerzenia blokującego reklamy (Adblock).
Serwis OprocentowanieLokat.pl jest serwisem darmowym, dostępnym dla wszystkich, utrzymującym się jedynie z wyświetlanych reklam.
Nie wyświetlamy denerwujących, wyskakujących co chwilę okienek. W serwisie znajdziesz jedynie bannery, prezentujące oferty najlepszych produktów oszczędnościowych na rynku.
Wtyczki usuwające reklamy blokują także część innych funkcjonalności serwisu, część linków przekierowujących do ofert banków może nie działać poprawnie.

Wyłącz proszę Adblocka na naszej stronie. Dzięki!
lokaty

Najlepsze lokaty na 3 miesiące | Ranking

2023-11-13

Ranking najlepszych lokat na 3 miesiące:

ostatnie zmiany: 2024-05-21
bankoprocentowanie
(po podatku)
okres lokatynazwa lokatymin lokaty
max lokaty
1Bank Nowy
6,20%
(5,02%)
K
3MNOWYdepozyt 3M GWARANTOWANY
1 000 zł
400 000 zł
NOWYdepozyt 3M GWARANTOWANY
2Raiffeisen Bank
6,10%
(4,94%)
!
K
3MLokata dla Ciebie
100 zł
1 000 000 zł
Lokata dla Ciebie
3Kasa Stefczyka
5,80%
(4,70%)
K
3MLokata Witaj w Kasie i e-Lokata Witaj w Kasie
300 zł
50 000 zł
Lokata Witaj w Kasie i e-Lokata Witaj w Kasie
4PBS w Poznaniu
5,70%
(4,62%)
K
3MekstraLOKATA 3M
1 000 zł
100 000 zł
ekstraLOKATA 3M
5Toyota Bank
5,70%
(4,62%)
K
3Mlokata plus
2 000 zł
400 000 zł
lokata plus
6Kasa Stefczyka
5,60%
(4,54%)
K
3MLokata na nowe środki
300 zł
100 000 zł
Lokata na nowe środki
7Bank Nowy
5,50%
(4,46%)
K
3MNOWYdepozyt 3M ZYSK
1 000 zł
1 000 000 zł
NOWYdepozyt 3M ZYSK
8Citi Handlowy
5,50%
(4,46%)
K
3Mtwoja lokata
1 000 zł
20 000 zł
twoja lokata
9Inbank
5,45%
(4,41%)
!
3MLokata Na Start
1 000 zł
50 000 zł
Lokata Na Start
10Toyota Bank
5,40%
(4,37%)
3Mlokata standard
2 000 zł
400 000 zł
lokata standard
ostatnie zmiany: 2024-05-21

Szczegółowy opis najlepszych lokat na 3 miesiące

Miejsce 1 | NOWYdepozyt 3M GWARANTOWANY (Bank Nowy)


oprocentowanie: 6,20%

Lokata NOWYdepozyt 3M Gwarantowany w Banku Nowy S.A. oferuje korzystne oprocentowanie na poziomie 6,80% przez okres trwania 3 miesięcy. Jest to oprocentowanie stałe, a lokatę można odnowić automatycznie, stosując warunki standardowej 3-miesięcznej lokaty z kapitalizacją odsetek po okresie umownym. Kwota minimalna, jaką można zainwestować, wynosi 1000 zł, a maksymalna kwota lokaty ograniczona jest do 100 tys. zł. Nowi klienci mogą założyć maksymalnie 4 lokaty, z których każda jest zabezpieczona gwarancjami Bankowego Funduszu Gwarancyjnego.

Lokatę można założyć wyłącznie poprzez bankowość elektroniczną bankNOWY24. Warunkiem skorzystania z oferty jest złożenie wniosku elektronicznego o otwarcie Konta depozytowego za pośrednictwem formularza dostępnego na stronach internetowych Banku Nowego S.A. oraz braku posiadania konta w tym banku. Oprocentowanie obowiązuje od 18.10.2023 r., a oferta jest dostępna do założenia przez nowych klientów w terminie do 85 dni od dnia zawarcia umowy Konta depozytowego.

Dodatkowe korzyści obejmują możliwość zerwania lokaty przed okresem umownym bez naliczania odsetek. Automatyczne odnowienie dla kolejnych okresów, a także możliwość złożenia przez posiadacza dyspozycji wypłaty środków na wypadek śmierci na rzecz małżonka, zstępnych, wstępnych lub rodzeństwa. Warto pamiętać, że od zysków z lokat pobierany jest 19% zryczałtowany podatek dochodowy, zgodnie z obowiązującymi przepisami podatkowymi. Lokatę nie mogą założyć osoby, które wyraziły sprzeciw co do przetwarzania ich danych osobowych w celach marketingowych oraz nie wyraziły zgody na otrzymywanie informacji handlowych za pośrednictwem środków komunikacji elektronicznej.

Szczegółowe informacje o lokacie:

okres: 3 miesiące
kwowa minimalna: 1 000 PLN
kwota maksymalna: 400 000 PLN
rodzaj oprocentowania: stałe
kapitalizacja: po okresie umowy
konto osobiste w tym samym banku: wymagane
wcześniejsze zerwanie lokaty: Utrata całości odsetek, zwrot kapitału
informacje dodatkowe: Oferta dla nowych klientów, wymagane konto osobiste w pakiecie Rachunek depozytowy. Skorzystać z lokaty można w terminie do 85 dni od dnia zawarcia umowy Rachunku depozytowego na podstawie wniosku elektronicznego, nie dłużej jednak niż do daty końcowej obowiązywania oferty. Gwarancja dostępności oferty lokaty z oprocentowaniem obowiązującym w dniu złożenia wniosku elektronicznego o otwarcie Rachunku depozytowego, przez okres kolejnych 5 dni roboczych od daty złożenia tego wniosku.
haczyk: brak

Miejsce 2 | Lokata dla Ciebie (Raiffeisen Bank)


oprocentowanie: 6,10%

Szczegółowe informacje o lokacie:

okres: 3 miesiące
kwowa minimalna: 100 PLN
kwota maksymalna: 1 000 000 PLN
rodzaj oprocentowania: stałe
kapitalizacja: miesięczna
konto osobiste w tym samym banku: wymagane
wcześniejsze zerwanie lokaty: Utrata całości odsetek, zwrot kapitału
haczyk: Klienci otrzymujący odsetki z austriackich produktów oprocentowanych, takich jak Lokata Dla Ciebie, podlegają przewidzianemu austriackim prawem opodatkowaniu od zysków kapitałowych w wysokości 25% zysku z oprocentowania. Austriacki podatek od zysków kapitałowych jest odliczany od miesięcznej kwoty odsetek. Klienci, którzy nie są rezydentami podatkowymi Austrii ani nie mają dodatkowego miejsca zamieszkania w Austrii, mogą zostać zwolnieni z austriackiego podatku od zysków kapitałowych, jeśli przedstawią zaświadczenie o rezydencji podatkowej poza terytorium Austrii (deklaracja IS-QU1) podpisane przez stosowne miejscowe organy podatkowe.

Miejsce 3 | Lokata Witaj w Kasie i e-Lokata Witaj w Kasie (Kasa Stefczyka)


oprocentowanie: 5,80%

Lokata "Witaj w Kasie" to atrakcyjna oferta dla nowych klientów, którzy mogą cieszyć się stałym oprocentowaniem w wysokości 5,6% rocznie. Jest to krótkoterminowa lokata trwająca 3 miesiące, pozwalająca na wpłatę środków w kwocie od 300 zł do aż 50 000 zł. Inwestycja ta łączy bezpieczeństwo z potencjałem szybkiego wzrostu oszczędności i jest skierowana do osób, które chcą zacząć swoją przygodę z oszczędzaniem w Kasie Stefczyka.

Kasa zapewnia pełny zwrot zainwestowanego kapitału w przypadku wcześniejszego zakończenia lokaty. Po zakończeniu lokaty, pieniądze automatycznie trafiają na rachunek płatniczy klienta. Dodatkowym atutem jest gwarancja Bankowego Funduszu Gwarancyjnego, chroniąca nasze środki do równowartości 100 000 euro, co daje klientom pewność i bezpieczeństwo inwestycji.

Oferta jest ograniczona do tylko jednej lokaty na klienta i dostępna jest dla osób, które zdecydują się na nią w ciągu dwóch miesięcy od momentu dołączenia do Kasy. Informacje o pełnych warunkach i wyłączeniach gwarancji są dostępne w placówkach banku.

Szczegółowe informacje o lokacie:

okres: 3 miesiące
kwowa minimalna: 300 PLN
kwota maksymalna: 50 000 PLN
rodzaj oprocentowania: stałe
kapitalizacja: po okresie umowy
konto osobiste w tym samym banku: wymagane
wcześniejsze zerwanie lokaty: Utrata całości odsetek, zwrot kapitału
informacje dodatkowe: Lokatę można założyć w ciągu 2 miesięcy od uzyskania członkostwa w Kasie Stefczyka (w terminie obowiązywania Produktu). Jeden członek Kasy może posiadać 1 aktywną Lokatę Witaj w Kasie.
haczyk: brak

Miejsce 4 | ekstraLOKATA 3M (PBS w Poznaniu)


oprocentowanie: 5,70%

EkstraLOKATA 3M w Polskim Banku Spółdzielczym w Poznaniu to oferta lokaty o atrakcyjnym oprocentowaniu wynoszącym 5,90% w skali roku. Obowiązuje przez okres 3 miesięcy. Lokata jest dostępna dla nowych klientów, którzy otwierają Rachunek depozytowy przez Internet i składają wniosek elektroniczny na stronie internetowej banku.

Lokata umożliwia elastyczne wpłaty z minimalną kwotą już od 1 tys. zł, a maksymalna kwota lokaty wynosi 100 tys. zł. Oferta jest dostępna wyłącznie za pośrednictwem bankowości elektronicznej. Dostępność oferty z oprocentowaniem obowiązującym w dniu złożenia wniosku elektronicznego jest ważna przez okres kolejnych 5 dni roboczych od daty złożenia wniosku.

Dodatkowo klient ma możliwość założenia dowolnej liczby lokat, jednak suma wszystkich lokat złożonych przez jednego klienta za pośrednictwem internetu nie może przekroczyć 100 tys. zł. Lokata jest zabezpieczona gwarancjami Bankowego Funduszu Gwarancyjnego. Odsetki są kapitalizowane na warunkach obowiązujących dla standardowej lokaty o takim samym okresie.

W przypadku zerwania lokaty przed okresem umownym, nie są naliczane odsetki. Istnieje także możliwość złożenia przez Posiadacza lokaty dyspozycji wypłaty środków na wypadek śmierci, na rzecz małżonka, zstępnych, wstępnych lub rodzeństwa.

Należy pamiętać, że od zysków z lokat pobierany jest 19% zryczałtowany podatek dochodowy zgodnie z obowiązującymi przepisami podatkowymi. Lokatę dla nowych klientów można założyć w terminie do 85 dni od dnia zawarcia umowy Konta osobistego albo Portfela depozytowego na podstawie wniosku.

Szczegółowe informacje o lokacie:

okres: 3 miesiące
kwowa minimalna: 1 000 PLN
kwota maksymalna: 100 000 PLN
rodzaj oprocentowania: stałe
kapitalizacja: po okresie umowy
konto osobiste w tym samym banku: wymagane
wcześniejsze zerwanie lokaty: Utrata całości odsetek, zwrot kapitału
informacje dodatkowe: Obsługa lokaty przez Internet poprzez indywidulane konto użytkownika, oferta dla Nowych Klientów
haczyk: brak

Miejsce 5 | lokata plus (Toyota Bank)


oprocentowanie: 5,70%

Lokata Plus w Toyota Bank to atrakcyjna oferta oszczędnościowa, która umożliwia zdobycie nawet 6,60% oprocentowania rocznego przy lokatach do 400 tys. zł. Jednak aby skorzystać z tej oferty, konieczne jest posiadanie Moto Konta w tym banku.

Najlepsze oprocentowanie oferowane jest dla okresów oszczędzania trwających 3, 6, 9 i 12 miesięcy. Gwarantuje to pewny zysk dla klienta. Maksymalna stopa oprocentowania wynosi 6,60% w skali roku. Wniosek o założenie lokaty można złożyć wygodnie i bezpiecznie w 100% online, co z pewnością ułatwia proces zarządzania oszczędnościami.

Lokata Plus w Toyota Bank umożliwia elastyczne wpłaty, pozwalając na zainwestowanie już od 2 000 zł. To dodatkowa korzyść dla klienta, który może dostosować swoje oszczędności do własnych potrzeb i możliwości finansowych. Lokata Plus to oferta, która łączy korzystne oprocentowanie z elastycznością i łatwością obsługi, co czyni ją atrakcyjną opcją dla osób poszukujących bezpiecznych form inwestowania.

Szczegółowe informacje o lokacie:

okres: 3 miesiące
kwowa minimalna: 2 000 PLN
kwota maksymalna: 400 000 PLN
rodzaj oprocentowania: stałe
kapitalizacja: po okresie umowy
konto osobiste w tym samym banku: wymagane
wcześniejsze zerwanie lokaty: Utrata 90 procent należnych odsetek
informacje dodatkowe: Możliwość założenia lokaty tylko z kanału elektronicznego Systemu Bankowości Elektronicznej SBI. W trakcie zakładania lokaty oraz jej trwania klient musi posiadać aktywne Konto Osobiste lub Konto Enter lub Konto Hybrydowe lub Konto Click. Maksymalnie 10 lokat na jednego klienta
haczyk: brak

Miejsce 6 | Lokata na nowe środki (Kasa Stefczyka)


oprocentowanie: 5,60%

Szczegółowe informacje o lokacie:

okres: 3 miesiące
kwowa minimalna: 300 PLN
kwota maksymalna: 100 000 PLN
rodzaj oprocentowania: stałe
kapitalizacja: po okresie umowy
konto osobiste w tym samym banku: wymagane
wcześniejsze zerwanie lokaty: Utrata całości odsetek, zwrot kapitału
informacje dodatkowe: Lokata na nowe środki dostępna w placówce Kasy. e-Lokata na nowe środki dostępna za pośrednictwem usługi bankowości elektronicznej Kasy Stefczyka. Dla każdego z celów/okresów trwania Lokaty na nowe środki i e-Lokaty na nowe środki dostępny jest maksymalny limit w wysokości 100 000 PLN. Łączne saldo Lokat na nowe środki, e-Lokat na nowe środki oraz Lokaty Mobilnej na nowe środki nie może przekroczyć 1 000 000 PLN. W ramach łącznego salda Lokat na nowe środki oraz e-Lokat na nowe środki można założyć więcej niż jedną lokatę.
haczyk: brak

Miejsce 7 | NOWYdepozyt 3M ZYSK (Bank Nowy)


oprocentowanie: 5,50%

Lokata oferowana przez bank charakteryzuje się atrakcyjnym oprocentowaniem na poziomie 6,80%, które obowiązuje przez 3 miesiące. Oprocentowanie jest stałe, a lokatę można odnawiać automatycznie na warunkach standardowej lokaty 3-miesięcznej z kapitalizacją odsetek. Kwota minimalna lokaty wynosi 1000 zł, natomiast maksymalna to imponująca suma 1 mln zł. Lokatę można założyć wyłącznie w bankowości elektronicznej bankNOWY24, a oferta jest skierowana dla nowych środków, rozumianych jako nadwyżka powyżej salda zgromadzonego na dzień 10.10.2023 r. na rachunkach oszczędnościowo-rozliczeniowych i innych.

Warunki lokaty obejmują również możliwość założenia dowolnej liczby lokat. Suma wszystkich lokat danego klienta nie może przekroczyć 1 mln zł. Automatyczne odnowienie lokaty dla kolejnych okresów następuje na warunkach standardowej lokaty 3-miesięcznej. Kapitalizacja odsetek odbywa się na koniec okresu umownego. W przypadku zerwania lokaty przed czasem nie są naliczane odsetki, przy stopie oprocentowania likwidacyjnego wynoszącej 0,00%. Lokata jest dodatkowo zabezpieczona gwarancjami Bankowego Funduszu Gwarancyjnego. Osoby które chciałyby skorzystać z tej oferty muszą wyrazić zgody marketingowe, obejmujące m.in. korzystanie z korespondencji elektronicznej.

Warto zaznaczyć, że od zysków z lokat pobierany jest 19% zryczałtowany podatek dochodowy, zgodnie z obowiązującymi przepisami podatkowymi. Lokata jest dostępna do założenia w bankowości elektronicznej bankNOWY24 od 11.10.2023 r.

Szczegółowe informacje o lokacie:

okres: 3 miesiące
kwowa minimalna: 1 000 PLN
kwota maksymalna: 1 000 000 PLN
rodzaj oprocentowania: stałe
kapitalizacja: po okresie umowy
konto osobiste w tym samym banku: wymagane
wcześniejsze zerwanie lokaty: Utrata całości odsetek, zwrot kapitału
informacje dodatkowe: Oferta na nowe środki, wymagane posiadanie konta osobistego (w tym Rachunek depozytowy)
haczyk: brak

Miejsce 8 | twoja lokata (Citi Handlowy)


oprocentowanie: 5,50%

Szczegółowe informacje o lokacie:

okres: 3 miesiące
kwowa minimalna: 1 000 PLN
kwota maksymalna: 20 000 PLN
rodzaj oprocentowania: stałe
kapitalizacja: po okresie umowy
konto osobiste w tym samym banku: wymagane
wcześniejsze zerwanie lokaty: Utrata całości odsetek, zwrot kapitału
haczyk: brak

Miejsce 9 | Lokata Na Start (Inbank)


oprocentowanie: 5,45%

Inbank oferuje atrakcyjną Lokatę na Start z oprocentowaniem stałym w skali roku wynoszącym 6.75%. Nowi Klienci mogą cieszyć się kwotą odsetek w wysokości 862.50 zł, przy lokacie w wysokości od 1.000 zł do 50.000 zł na okres określony. Jest to oferta skierowana do osób, które nie miały wcześniej lokat w Inbank. Status Nowego Klienta jest przyznawany tym, dla których Lokata na Start jest pierwszym depozytem w tym banku.

Oprocentowanie 6.75% dotyczy tylko pierwszej Lokaty na Start dla nowego klienta i jest ważne przez cały okres trwania lokaty. Warto zauważyć, że dla klientów, którzy nie są nowymi klientami, oprocentowanie zostanie obniżone do standardowego po otwarciu pierwszej Lokaty na Start. W przypadku otwarcia więcej niż jednej Lokaty na Start, tylko pierwsza będzie objęta podwyższonym oprocentowaniem.

Dodatkowym atutem oferty jest możliwość założenia lokaty 100% online, co eliminuje konieczność wychodzenia z domu. Depozyty wraz z odsetkami są gwarantowane przez estoński fundusz gwarancyjny Tagatisfond, który jest odpowiednikiem polskiego Bankowego Funduszu Gwarancyjnego. Wszystko to sprawia, że Lokata na Start w Inbank jest atrakcyjną opcją dla tych, którzy szukają wysokiego oprocentowania przy minimalnym zaangażowaniu i bez konieczności wizyty w placówce bankowej.

Szczegółowe informacje o lokacie:

okres: 3 miesiące
kwowa minimalna: 1 000 PLN
kwota maksymalna: 50 000 PLN
rodzaj oprocentowania: stałe
kapitalizacja: po okresie umowy
konto osobiste w tym samym banku: niewymagane
wcześniejsze zerwanie lokaty: Utrata całości odsetek, zwrot kapitału
informacje dodatkowe: Oprocentowanie dotyczy Nowych Klientów i pierwszej Lokaty na Start
haczyk: Depozyty założone w Inbank gwarantowane są przez estoński fundusz gwarancyjny Tagatisfond. Fundusz ten jest odpowiednikiem polskiego Bankowego Funduszu Gwarancyjnego (BFG) i utworzony został na podstawie tych samych wytycznych Parlamentu Europejskiego i Rady. Gwarancją objęte są depozyty wraz z odsetkami do pełnej wysokości, maksymalnie do 100.000 euro w stosunku do pojedynczego depozytariusza

Miejsce 10 | lokata standard (Toyota Bank)


oprocentowanie: 5,40%

Lokata Standard oferowana przez bank umożliwia zysk na stałym poziomie. Oferuje nawet 6,3% oprocentowania rocznego dla kwoty do 400 tys. zł. Lokatę można założyć wygodnie przez Internet. Proces składania wniosku obejmuje potwierdzenie tożsamości przez kamerę internetową oraz podpisanie umowy za pomocą kodu SMS.

Gwarantowane oprocentowanie umożliwia osiągnięcie zysku sięgającego do 6,3% w skali roku, co jest atrakcyjną ofertą dla oszczędzających. Obsługa lokaty jest wygodna, dzięki możliwości składania wniosków online oraz zarządzania lokatą w sposób zdalny.

Elastyczność lokaty objawia się również w minimalnej kwocie wpłaty, która wynosi 2 000 zł. Klient może wybierać okres trwania lokaty, który może wynosić od 1 do 36 miesięcy, dostosowując go do swoich preferencji.

Oprocentowanie lokaty jest stałe i obowiązuje od 20 października 2023 roku. Bank prezentuje także tabelę z potencjalnymi zyskami dla różnych okresów trwania lokaty, umożliwiając klientowi dokładne zaplanowanie swoich oszczędności.

Jeśli klient poszukuje innych form oszczędzania. Toyota Bank zachęca do sprawdzenia kont oszczędnościowych oraz planów oszczędzania oferowanych przez instytucję. To kompleksowa oferta dla tych, którzy chcą efektywnie gospodarować swoimi środkami finansowymi.

Szczegółowe informacje o lokacie:

okres: 3 miesiące
kwowa minimalna: 2 000 PLN
kwota maksymalna: 400 000 PLN
rodzaj oprocentowania: stałe
kapitalizacja: po okresie umowy
konto osobiste w tym samym banku: niewymagane
wcześniejsze zerwanie lokaty: Utrata 90 procent należnych odsetek
informacje dodatkowe: Maksymalnie klient może założyć 10 lokat
haczyk: brak

Plusy lokat na 3 miesiące:

 • Większa dostępność środków: Lokaty trzymiesięczne pozwalają na dostęp do zainwestowanych pieniędzy w krótkim czasie. Jest to korzystne dla osób, które mogą potrzebować środków w niedalekiej przyszłości.
 • Lepsze oprocentowanie niż na kontach oszczędnościowych: Zazwyczaj lokaty na 3 miesiące oferują wyższe oprocentowanie niż standardowe konta oszczędnościowe lub lokaty na 1 miesiąc.
 • Możliwość skorzystania z promocji: Banki często oferują promocyjne stawki % na krótkie lokaty, co może docelowo zwiększyć zyski.
 • Minusy lokat na 3 miesiące:

 • Często niższe oprocentowanie w porównaniu do dłuższych lokat: Chociaż oprocentowanie może być wyższe niż na lokatach miesięcznych, długoterminowe lokaty często oferują jeszcze lepsze warunki.
 • Brak dostępu do środków: Środki są niedostępne przez cały okres trwania lokaty, co może być problematyczne w przypadku nieoczekiwanych wydatków. Zerwanie lokaty będzie wiązało się z utratą odsetek.
 • Częste odnawianie lokaty: Co trzy miesiące musisz zdecydować, co zrobić ze zgromadzonymi środkami, co wymaga dodatkowego czasu i uwagi.
 • Ryzyko zmiany stóp procentowych: W okresie dużej zmienności rynkowej stopy procentowe mogą niespodziewanie wzrosnąć, pozostawiając inwestora z zablokowanymi środkami na lokacie o niższym oprocentowaniu niż aktualnie dostępne opcje na rynku.
 • Porady dla lokat na 3 miesiące

 • Porównaj wszystkie oferty: Skrupulatnie porównaj różne oferty lokat w różnych bankach, aby znaleźć najkorzystniejsze oprocentowanie i warunki.
 • Zwróć uwagę na warunki przedterminowego zerwania lokaty: Sprawdź, czy i jakie kary naliczane są za wcześniejsze wycofanie środków z lokaty, zwykle jest to utrata odsetek.
 • Ocena płynności finansowej: Upewnij się, że przez najbliższe trzy miesiące nie będziesz potrzebować zainwestowanych w lokatę środków.
 • Automatyczne odnowienie lokaty: Zwróć uwagę, czy lokata automatycznie się odnawia i na jakich warunkach, aby uniknąć nieprzyjemnych niespodzianek. Często warunki odnowienia, są dużo słabsze od pierwszej oferty.
 • Alternatywne inwestycje na 3 miesiące

 • Konta oszczędnościowe z wyższym oprocentowaniem: Niektóre konta oszczędnościowe oferują konkurencyjne oprocentowanie przy większej płynności środków, część z nich posiada fajne promocje.
 • Krótkoterminowe fundusze obligacji: Inwestycje w fundusze obligacji lub inne krótkoterminowe instrumenty dłużne mogą oferować stabilność z umiarkowanym zyskiem i niskim ryzykiem.
 • Certyfikaty depozytowe (CD): Certyfikaty depozytowe mogą oferować atrakcyjne stawki na krótkie okresy, niestety zwykle wymagają wyższej kwoty inwestycyjnej.
 • Fundusze rynku pieniężnego: Są to fundusze inwestycyjne charakteryzujące się niskim ryzykiem i stosunkowo stabilnymi zwrotami.
 • Krótkoterminowe obligacje korporacyjne lub skarbowe: Mogą oferować nieco wyższe oprocentowanie niż tradycyjne lokaty, ale wiążą się z dodatkowym ryzykiem, szczególnie te korporacyjne.


 • Serwis może używać plików „cookies”, kiedy użytkownik odwiedza stronę www. Pliki „cookies”, które mogą zostać użyte w witrynach i stronach internetowych są kojarzone wyłącznie z przeglądarką konkretnego komputera (użytkownik anonimowy), bez podawania imienia lub nazwiska użytkownika. Są to informacje zapisywane przez serwer na komputerze użytkownika, które serwer może odczytać przy każdorazowym połączeniu się z komputera użytkownika. Pliki „cookies” dostarczają danych statystycznych o ruchu użytkowników i korzystaniu przez nich z poszczególnych stron serwisów. Pliki „cookies” używane są także w celu monitorowania ruchu użytkowników pomiędzy serwisem, a innymi, współpracującymi serwisami internetowymi. Użytkownik może w każdym czasie wybrać sposób obsługi plików „cookies” w strefie internetowej poprzez zastąpienie automatycznej obsługi plików „cookie” na obsługę indywidualną (ustawienia użytkownika). Szczegółowych informacji w tym zakresie udzielają dostarczyciele programów do obsługi strefy internetowej (przeglądarek), zazwyczaj w zakładce „opcje internetowe” lub podobnej. Jednakże wyłączenie przez użytkownika w swojej przeglądarce opcji akceptowania plików „cookies”, (zablokowanie, monitowanie) może spowodować utrudnienia czy wręcz uniemożliwić korzystanie z niektórych usług serwisu. Jednocześnie serwis nie ponosi żadnej odpowiedzialności za stosowanie lub obsługę plików „cookies” na innych stronach internetowych dostępnych dla użytkowników dzięki linkom umieszczonym na stronach serwisu.

  pliki cookie